Business

Když něco končí…

To, že se vám teď‘ zrovna nedaří ve vašem karierním životě ještě neznamená, že je vše naprosto ztraceno. Takže není důvod k tomu, abyste propadali jakýmkoliv depresím a panice. Vše se brzy vyřeší a vy si najdete novou a třeba i lepší práci a budete zpětně vlastně rádi za to, co všechno se odehrálo. Tuto dobu naopak můžete dosti efektivně využít k tomu, abyste si splnili svoje dávná přání anebo se naučili nějaké nové dovednosti, která vám může v budoucnu pomoci při ucházení se o nové místo do nové práce.
modrá propiska

Začněte tím, že si na jeden papír sepíšete seznam věcí, kterých byste rádi v životě dosáhli. Nebojte se mít velké cíle, neboť je to jen a jen váš život a vy jste jeho strůjcem. Postupně si ho projděte a sepište si u něho pořadí podle důležitosti. Poté, co to máte takhle hezky před sebou, už nezbývá nic jiného než začít zdolávat jednotlivé stupně na vašem seznamu. Vyberte si vždy jeden cíl, na kterém budete zrovna pracovat a toho se držte. Buďte k sobě přísní a mějte vždy pevně dané hranice toho, co jste pro danou věc schopni podniknout a udělat. Na druhý seznam si sepište všechny věci, co jste chtěli umět nebo stihnout před tím, než jste nastoupili vůbec do nějakého zaměstnání. Možná budete překvapeni, kolik toho jste zanedbali a nevěnovali tomu dostatečnou pozornost, ačkoliv to pro vás kdysi bylo velmi důležité.
pití z šálku

Máte výhodu, neboť teď je ten správný čas na to, abyste pro sebe něco udělali. Může to být podniknutí nějaké bláznivé dovolené do exotických krajin nebo třeba jen absolvování nejrůznějších kurzů, které vám přinesou do života plno nových a zajímavých zkušeností.

Hlavně nevěste hlavu, to že jste dostali výpověď není žádná životní tragédie a jistě se to všechno brzy vyřeší. Naopak si teď můžete chvíli užívat volna a posunout sebe sama zase o nějaký ten kus dál, což vám přinese opravdu mnoho užitku.